12 Ekim 2015 Pazartesi

Kültür Bakanlığı Desteği AldıkÖzel tiyatroların başvuruları, Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Prof. Dr. A. Halûk DURSUN’un başkanlığında, Müsteşar Yardımcısı Nihat GÜL, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ, Devlet Tiyatroları Genel Müdür V. A. Nejat BİRECİK, Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Bozkurt KURUÇ, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı Başkanı Prof. Dr. Suat Nazmi ÖZTURNA ve Sanatçı H. Ulvi ALACAKAPTAN’dan oluşan Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiştir.
Değerlendirme Komisyonu, bu zamana kadar bir sanat sezonu için dağıtılan en yüksek miktar olan toplam 4.590.000.-TL ödeneğin, 92 profesyonel, 40 çocuk oyunu, 54 amatör ve 49 geleneksel olmak üzere bu zamana kadar bir sanat sezonunda projesine destek sağlanan en çok sayı olan 235 özel tiyatronunprojesine dağıtılmasına karar vermiştir.
Fabrika Sanat olarak bu sezonda düşündüğümüz "Çizmeli Kedi" adlı çocuk oyunumuz için destek aldık. Oyunumuzu İnan Ambarkütük uyarladı. Böylelikle, altıncı kez T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteğini almış olduk. Her zamanki gibi oyunumuzu çocuklarımızın hakettiği şekilde sahneleyebilmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Prömiyer tarihimizin duyurusunu sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan yapacağız.
Yeni sezonun bütün tiyatrolarımız için bol alkışlı ve sorunsuz geçmesini diliyoruz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder